Kdo jsem a co nabízím FB

 • Kdo jsem

  Jmenuji se Markéta Řípová, pocházím z malebného koutu Čech – ze Šumavy, kde jsem se ve Vimperku v roce 1972 narodila.

  Láska k barvám a „hadříkům“ mne provází od dětství, ale až studium na SPŠ Textilní v Brně (návrhářství oděvů) dalo mému výtvarnému počínání správný základ.

  Po ukončení studia jsem využila možnosti vycestovat za praxí do Německa, kde jsem několik let sbírala zkušenosti v rodinném krejčovském atelieru.

  Od roku 2002 se věnuji malbě na hedvábí. Malované šátky, šály a obrazy na hedvábí z mé dílny můžete potkat nejen u nás, ale také v sousedním Německu a Švýcarsku, Francii, USA a Kanadě.

 • Co nabízím


  V oblasti malby na hedvábí nabízím vytvoření malovaného hedvábí - různé velikosti a druhy šátků a šál, kravaty, obrazy či jiné doplňky na zakázku. Vyslovte své přání a vytvoříme spolu originální hedvábný dárek pro Vaše blízké, přátele a známé. Více informací naleznete v sekci Objednávka.

  K narozeninám, k svátku, k Vánocům, k Velikonocím,  ke Sv. Valentýnovi, pro potěšení, pro radost, z lásky, jako vyjádření vděčnosti  nebo uznání, z recese… Důvodů pro to obdarovat někoho a třeba i sebe je mnoho.

  Při tvorbě používám výhradně velmi kvalitní barvy, kontury a vosky PEBEÓ, které jsou fixovány parou, nebo zažehlením. Osobně preferuji použití barev vyžadujících fixaci zažehlením.

  Fixace umožňuje běžnou údržbu šátků a dalších doplňků bez jakéhokoliv poškození motivu. Údržbou se rozumí ruční praní v lázni při maximální teplotě 30°C.

  Po vyprání prosím pouze jemně vymačkat, zásadně NEŽDÍMAT a žehlit po rubní straně, případně po líci, pak ale pouze přes plátěný ubrousek nebo hedvábný papír.

  Každý výrobek dodávám v dárkové kazetě s kontaktem a návodem na údržbu.